Лют 082012
 
Print Friendly
Які дії платника ПДВ, якщо ним отримано квитанцію про неприйняття податкової накладної для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних або квитанція про прийняття чи неприйняття податкової накладної зовсім не надійшла?
 
Відповідно до п. 201.10 ст. 201 р. V ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше двадцяти календарних днів, наступних за датою їх виписування.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до ДПАУ є дата і час, зафіксовані у квитанції. Якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно п. 201.1 ст. 201 та/або п. 192.1 ст. 192 ПКУ, протягом операційного дня продавцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.
 
Згідно з п. 9 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29 грудня 2010 року №1246, причиною відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації є:
1) наявність помилок;
2) відсутність у Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;
3) факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими самими реквізитами.
 
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних (п. 201.10 ст. 201 р. V ПКУ). Враховуючи викладене, якщо платник ПДВ — продавець отримав квитанцію про неприйняття податкової накладної із зазначенням причин, то він повинен усунути недоліки та повторно надіслати податкову накладну до ДПАУ засобами телекомунікаційного зв’язку для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

 Залишити відповідь

(required)

(required)

Ви можете використовувати наступні теґи HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>