Лют 132012
 
licenz1
Print Friendly

Питання, яке програмне забезпечення використовувати – ліцензійне чи ні, для багатьох вітчизняних підприємств є досить актуальним. У даній статті спробуємо визначити  яке ж ПЗ доцільніше використовувати, розглянувши основні переваги й недоліки як лізензійних, так і неліцензійних програмних продуктів.

Купівля ліцензійної програми надає покупцю право на легальне використання передбаченої кількості копій даного продукту. Однак, як показує практика, людей зажди цікавить “халява”, тому дуже важко переконати навіть найсвідомішого громадянина витратити свої кошти на те, що можна отримати безкоштовно. 

Але невже насправді усе так просто, чи можливо неліцензійне програмне забезпеченням аналогічне поняттю “безкоштовний сир”, який, як відомо, буває лише у мишоловці?

Перевага неліцензійного програмного забезпечення очевидна для всіх – воно є безкоштовним або майже безкоштовним у порівнянні з ліцензійним. Але, як не дивно, піратські програми мають ряд серйозних недоліків, про які варто знати.

Недоліки неліцензійного програмного забезпечення:
- використання неліцензійного програмного забезпечення суперечить вимогам законодавства щодо дотримання правил інтелектуальної власності та може призвести до накладення суттєвих штрафних санкцій та кримінальної відповідальності;
- ризик вилучення комп’ютерів правоохоронними органами, що зумовлює значний простій та паралізацію роботи підприємства;
- можливість  витоку конфіденційної інформації та злочинне її використання;
- ризик збоїв користувацьких систем, що негативно впливають на продуктивність роботи, а також загроза пошкодження чи повної втрати цінних даних;
- дешевизна неліцензійного програмного забезпечення може “вилізти боком” через відсутність технічної підтримки та неможливість здійснення оновлень. У зв’язку з цим вартість кваліфікованого обслуговування піратських копій може виявитися значно вищою, ніж вартість ліцензії.
Якщо перевага використання піратських копій програмних продуктів полягає у їх безкоштовності, то виникає закономірне питання:: які ж переваги надає використання ліцензійних програм?
Переваги використння лізензіного програмного забезпечення:
- оперативна технічна підтримка фірм-розробників та можливість безкоштовного встановлення доступних оновлень з виправленими помилками та новими функціональними можливостями;
- при купівлі ліцензійного програмного продукту, покупець отримує якісну та повну програму з усіма передбаченими компонентами та повною функціональністю.
- зменшення ймовірності збоїв, як результат – стабільна робота підрозділів підприємства.
- стабільний розвиток і чиста репутація підприємства (відсутність судових розглядів, штрафних санкцій та простоїв діяльності).
Розглянутий перелік містить лише основні переваги та недоліки від використання ліцензійного чи неліцензійного програмного забезпечення і не претендує на повноту, однак, на нашу думку, він є достатнім для прийняття вірного та обґрунтованого рішення. Отже, вибір за Вами.

 Залишити відповідь

(required)

(required)

Ви можете використовувати наступні теґи HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>