Лют 142014
 
Print Friendly

До кого та за яких умов може застосовуватися електронна податкова перевірка?

Документальна невиїзна позапланова електронна перевірка згідно з п. 75.1.2 ПКУ – це необов’язкова перевірка, яка проводиться за бажанням платників податків з незначним ступенем ризику (раз на три роки) після подачі ними відповідної заяви.

Для проведення перевірки у новому форматі платник повинен подати заяву до територіального органу Міндоходів, в якому він перебуває на обліку.

Заява подається не пізніше ніж за 10 календарних днів до очікуваного початку проведення електронної перевірки. Крім загальних облікових даних, у заяві в обов’язковому порядку зазначається інформація про:

1) податкові періоди господарської діяльності, що підлягають електронній перевірці;

2) систему оподаткування, що застосовується платником податків;

3) перелік податків, які будуть перевірені під час проведення електронної перевірки;

4) ведення в електронному вигляді бухгалтерського обліку відповідно до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 1999 року № 291, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 21 грудня 1999 року за № 893/4186;

5) ведення в електронному вигляді первинних документів, які підтверджують правомірність ведення бухгалтерського обліку;

6) надання платником податків разом із Заявою до територіального органу Міндоходів України в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб документів, які відповідно до Кодексу пов’язані з обчисленням та сплатою податків і зборів (якщо такі документи створюються платником податків в електронній формі та зберігаються на машинних носіях інформації), у форматі, встановленому відповідно до пункту 85.2 статті 85 глави 8 розділу ІІ Кодексу;

7) спосіб надання документів для електронної перевірки (за допомогою каналу, яким передається електронна звітність, або електронного носія інформації).

За результатами електронної перевірки складається довідка за підписом посадових осіб Міндоходів України, які проводили перевірку. Її вручають платнику податків для ознайомлення та підписання протягом п’яти робочих днів з дня вручення. У разі незгоди платника податків з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в довідці, він зобов’язаний підписати таку довідку, але має право подати свої заперечення. Вони є невід’ємною частиною такої довідки, разом з підписаним примірником.

Згідно змін до Перехідних положень Податкового кодексу, електронні перевірки запроваджуватимуть поетапно. З 1 січня 2014р. їх проводитимуть стосовно платників податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. З 1 січня 2015р. – щодо суб’єктів господарювання мікро-, малого та середнього бізнесу. І з 1 січня 2016р. – стосовно інших платників податків.

 Залишити відповідь

(required)

(required)

Ви можете використовувати наступні теґи HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>