Січ 242013
 
Print Friendly

Про те, хто такий бухгалтер, ви,  шановні читачі, знаєте не з чуток.  А чи знаєте ви, кого вважають основоположником сучасних принципів бухгалтерії? Або про кого Отто фон Бісмарк сказав: «З цим бухгалтером ще наплачеться вся Європа»? Відповіді на ці питання шукайте у статті.

10. Лука Пачолі

У 1869 році члени Міланського академії рахівників попросили професора математики Лючіні виступити з лекцією з історії бухгалтерського обліку. Готуючись до виступу, професор випадково виявив старовинну книгу, написану якимсь Лукою Пачолі. Один з її розділів, що називався «Трактат про рахунки і записи», був присвячений застосуванню математики в комерції. Серед іншого в книзі викладався принцип подвійного запису, який тепер застосовується в усіх без винятку системах бухгалтерського обліку (на самому примітивному рівні цей принцип можна описати так: перший запис – звідки взялися гроші, друга – куди вони поділися). Свою працю Лука Пачолі опублікував у далекому 1494 році.

Не дивно, що ця людина отримала титул «батька сучасної бухгалтерії». А відомий німецький філософ Освальд Шпенглер назвав Пачолі в числі трьох чоловік, які змінили світ (поряд з Коперником і Колумбом).

9. Елізабет Арден

При народженні засновниця однойменної косметичної компанії була названа Флоренс Найтінгейл Грехем. Перш ніж відкрити власну справу, вона змінила не одну професію. Зокрема, коли Флоренс тільки переїхала в Нью-Йорк, то працювала бухгалтером у фармацевтичній лабораторії, паралельно проводячи на кухні експерименти по створенню косметики, від смороду яких сусіди божеволіли. У 1910 році міс Арден відкрила свій косметичний салон на П’ятій авеню. ВСаме Елізабет Арден сучасні дівчата повинні дякувати за винахід водостійкої туші, саме вона просвітила світ, що догляд за шкірою повинен бути триступінчатим (очищення-тонізація-зволоження), і нарешті, саме вона створила перший в світі SPA-салон. Без сумніву, тільки поєднуючи знання з бухобліку з величезним бажанням створювати косметику найвищої якості, Елізабет Арден зуміла грамотно вибудувати свій бізнес.

8. Федір Єзерський

Він відомий як видатний представник російської бухгалтерської думки, бухгалтер-самородок, новатор обліку, який сформулював «вічні принципи рахівництва», якими він керувався все своє життя: яскравість, стислість, повнота і вірність. Талановитий бухгалтер-бунтар, Єзерський критикував подвійну італійську бухгалтерію і створив на противагу їй російську форму потрійного рахівництва (в ній використовувалися 3 рахунки: Каса, Цінності, Капітал). До речі, себе і своїх колег він,  пропонував називати зовсім не бухгалтерами, а саме рахівником. При цьому дебет повинен був бути перейменований в прихід, кредит – у витрату. Ще один цікавий факт: саме Федір Єзерський першим починає залучати до бухгалтерської роботі жінок. Він навіть видавав для них спеціальні брошури, наприклад, «рахівництво акуратною господині».

7. Бенедетто Котрульї

В його працях вперше говориться про бухгалтерський облік як про науку. Бенедетто Котрульї розглядав бухгалтерію з двох сторін: як знаряддя управління окремим підприємством і як універсальну методологічну науку. Котрульі розташовував кредит на лівій, а дебет на правій сторінці (стороні) рахунку. Для обліку грошових коштів він передбачав дві колонки, в першій наводилася оригінальна валюта, в другій – її переклад в місцеву. При цьому він не приводив методів обчислення валютних різниць, але підкреслював їх значення, вказуючи, що той, хто не розуміє необхідності подібних перерахунків, не заслуговує на звання бухгалтера.

6. Мейер Амшель

Родоначальник, мабуть, самої багатої, процвітаючої і відомої династії в світі був, крім усього іншого, ще й талановитим бухгалтером. У Мейера Амшеля було прізвисько – Ротшильд, яке відбулося від червоного щита (der rothen Schield) – точніше, червоною вивіски, який прикрашав фасад будинку, де батьки Мейера тримали крамницю. Знання принципів ведення бухгалтерії в чому сприяло фінансовому успіху засновника династії Ротшильдів. У 1755 році, слідуючи сімейній традиції, він відкрив свою справу, пов’язану з торгівлею антикваріатом і медалями, а потім зрозумів, що можна знайти більш вигідне заняття. Наприклад, стати комісіонером при англійському дворянинові, що він і зробив.

5. Аллен Карр

Автор відомих по всьому світу книг, які допомогли мільйонам людей позбутися шкідливих звичок, перш ніж сколотити статок завдяки винайденому ним методу позбавлення від нікотинової залежності, був вельми успішним бухгалтером і при цьому завзятим курцем, що викурював до 100 сигарет в день. Відчувши, що багаторічна звичка згубно позначається на його здоров’ї, Аллен зайнявся вивченням існуючих способів кинути палити і, не знайшовши жодного по-справжньому дієвого, несподівано відкрив методику, яка, як потім з’ясувалося, працює в 95 випадках зі 100. Задавшись метою допомогти й іншим людям позбутися шкідливих звичок, він закинув бухгалтерську кар’єру, написав книгу «Легкий спосіб кинути палити», що відразу стала бестселером у всьому світі, а також відкрив клініки «Easyway» в понад 30 країнах світу.

4. Генріх Шліман

Він прославився як археолог-любитель, який зумів здійснити свою дитячу мрію і знайти легендарну Трою. Шліман проробив довгий шлях, прагнучи довести всім, що місто, описане Гомером, існувало насправді. Однак шлях до мрії був довгим і звивистим. З дитячих років Генріх трудився не покладаючи рук для того, щоб заробити достатньо грошей для організації розкопок. Найбільшого успіху в справі накопичення капіталу він домігся, працюючи бухгалтером в торговій компанії. До речі, Шліман часто бував в Росії і навіть прийняв російське підданство, отримавши ім’я Андрій Арістовіч.

3. Френк Робінсон

Цей чоловік був не лише чудовим бухгалтером, а й чудовим каліграфом. Саме він придумав, а потім і написав красивими фігурними буквами назва напою, який винайшов його роботодавець Джон Пембертон. Сьогодні придуманий Робінсоном логотип знаком, мабуть, відомий кожній людині, адже мова йде про  напій Coca-Cola.

2. Карл Маркс

Німецький філософ, соціолог, економіст, політичний журналіст і громадський діяч у своєму знаменитому «Капіталі», цієї настільної книги економіста, визначив бухгалтерський облік як «засіб контролю і уявного узагальнення» процесу виробництва. А відомий політик Отто фон Бісмарк якось сказав про Маркса: «З цим бухгалтером ще наплачеться вся Європа».

1. Елвін Ернст і Артур Янг

Ці люди, не будучи знайомі один з одним, стали засновниками компанії «Ernst & Young», яка зараз є міжнародним лідером з аудиту, оподаткування, консультаційного супроводу транзакцій і консультування з питань ведення бізнесу. Два видатних бухгалтера, один американець, другий – шотландець, створили власні фірми майже одночасно. Але якщо перший зробив це в 22 роки, то другий – в 43. Будучи піонерами у своїй справі, Артур Янг і Елвін Ернст приділяли значну увагу якості роботи. Важливі були й новаторські ідеї. Так, Артур Янг розглядав себе як бізнес-консультанта, а не просто бухгалтера, а Ернст першим запропонував використовувати бухгалтерську звітність у якості основи для прийняття бізнес-рішень, які можуть вплинути на розвиток компаній-Клієнтів. Обидва вони померли в 1948 році, з різницею в кілька днів, але засновані ними фірми продовжували існувати. Закономірним етапом їх розвитку стало об’єднання в 1989 році в компанію «Ernst & Young».

 За матеріалами buhday.ru

 Залишити відповідь

(required)

(required)

Ви можете використовувати наступні теґи HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>